si te bejme petulla

Brum per pica,brum per buke,si ta bejme brumin per pica,si ta, Brumë bukë: një nga recetat më të vjetra në botë! ka shumë variacione të panumërta të recetave për të gatuar bukë të mirë. për brumim.
Petulla me kos. – forumi shqiptar, Tirana e re global user (6/20/00 10:01:13 pm) —– për 4-5 persona duhen: miell 2 gota.
Si te gatuajme – forumi shqiptar, Recetat e me poshtme dhe udhezimet jane marrur nga libri " si te gatuajme" nga evgjeni harizi –cfare mund te gatuajme gjate nje jave? nje menu orientuese per dreke.

Si behen petullat | albforumi, Si behen petullat marrim miellin dhe e bejme brume. pasi e leme brumin te vije mire e mire e marrim me luge druri dhe fillojme qe ta hedhim ne nje.
Recetat e soniles | facebook, Petulla me sheqer perberesit: 200 gr miell, 2 luge gjelle gjalpe, ose 2 luge vaj, 2 veze te vogla, 2 luge sheqer, 1/2 pako baking powder, 1 luge liker,.
Buke pogaqe ,si te gatuaj buke pogaqe,pogaqe luledielli, Sekrete mode – fashion, beauty, hairstyle, mode, pune dore,frizura dhe veshje per femra, lifestyle, nailstyle,kidstyle.

Receta te thjeshta dhe te shpejta: embelsirat, Ne kete blog do te gjeni receta nga me te vjetrat,tradicionalet(te gjysheve tona) deri ne recetat me te sofistikuara dhe moderne.shpresojme t’iu kenaqim.nese kaloni.

Si Te Bejme Petulla | top android

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>